Torf, Torf Nedir, Torf Özellikleri, Torf Çeşitleri

MAĞAZALARINDA SATIŞIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.

-

- Hollanda'da bulunan, Halfa International Şirketi, ve Smart Garden Şirketlerinin ortaklaşa uğraşıları sonucu Saksı Toprağı (Torf) yenilikçi ve çevreci bir ürün olarak piyasaya çıkarılmıştır.

-

Torf  Ürünleri % 100 doğal Toprak Çeşitleridir.

-

TORF ÜRÜNLERİMİZ ARTIK        'TA

-

Saksı Toprağı (Torf) Hindistan cevizi kabuklarından (liflerinden) yapılmıştır. Bu doğal hammadde en az çevresel olumsuz etkiye sahiptir. Tam yetişen hindistancevizi ağacı (cocos nucifera) yılda ortalama 120 hindistancevizi üretir ve 20 litrelik bir toprak (Torf) için 10 adet Hindistan cevizi kabuklarına ihtiyaç vardır. Halfa International Limited Şirketi'nin ve Smart Garden şirketinin yenilikçi ürünü sayesinde saksı topraklarının büyük ve ağır poşetlerde taşınması tarihe karışacaktır.

 -

Torf Ürünleri Burda! Ağır Toprak Taşımaya Son...

 -

HALFA GREEN TORF 'LARI   ' DA

Halfa International şirketi ve Smart Garden Şirketinin Ürettikleri saksı toprağı (Torf) çeşitleri: Tohumdan veya çekirdekten üretmek için (Mini Groen Huis) sera, bahçenin küçültülmüşü, ( 5 li ) - ( 12 li ) - ( 24 lü ) adet olmak üzere evde veya diğer üreticiler için çok iyi bir ürün olup yetiştirmesi ve başka bir saksıya aktarması çok kolay  büyümesine olumlu yönde katkısı olan bir üründür.

-

           
Torf Hakkında sormak istediğiniz her bilgiyi bize danışabilirsiniz.

-

Kullanılacak Minikasjes Faydaları : (KÜÇÜK SERANIN FAYDALARI)                                                                          1. Fiollara ekilen tohum  su verildiği andan itibaren  çok çabuk şişer ve kullanıma hazır hale gelir.                  2. Minikasjes - Küçük Sera'nın taşıması çok kolaydır.                                                                                     3. Şaşırtıcı köklenme ve büyüme                                                                                                                  4. Bitkiler büyümeye başladığında  küçük seranın üzerindeki (bahçenin) hava delikleri açık bırakılır.

-

→ 10 litrelik bir paket, 500 gr ağırlığındadır. Paketin içerisindeki kendi torbasındaki saksı toprağına ( poşete) 3 litrelik suyu 1 seferde ekleyerek , 10 litre saksı toprağını(Torf) elde etmiş oluyoruz.

-

20 litrelik bir paket, 1 kg ağırlığındadır. Paketin içerisindeki kendi torbasındaki saksı toprağına (poşete) 6 litrelik suyu 1 seferde ekleyerek 20 litre saksı toprağını(Torf) elde etmiş oluyoruz.

-

→ 60 litrelik bir paket 3 kg ağırlığındadır .paketin içerisindeki saksı toprağını (Torf ) bir el arabasına bırakıp 1 kova suyu tek bir seferde boşaltıp 60 litrelik saksı toprağını elde etmiş oluyoruz.

-

-

      TORF'UN ÖZELLİKLERİ

 • →%100 doğal bir üründür.
 • →Toprağı korur, mineralce zenginleştirir, havalanmasını sağlar.
 • →Toprağın pH’ sını ayarlar Asit reaksiyonludur. Ph'sı 3. 5 - 6. 5
 • →Ürün kalite ve verimi artırır.
 • →Su ihtiyacını azaltır.
 • →Üstün çimlendirme ve köklendirme özelliğine sahiptir.
 • →Torf bir madendir.
 • →Azot bakımından oldukça zengindir.
 • →Hafif yapılı, geçirgen ve gevşek yapıda olup, su tutma kapasitesi ve hava iletkenliği çok yüksektir.
 • →Hastalık ve haşere taşımaz.
 • →Havalanma kapasitesi yüksek.
 • →Yabancı otlardan ve tohumlarından arındırılmıştır.
 

 Torf  ile  Güçlü  ve Sağlıklı  Fide  /  Bitki

 -

TORF KULLANIM ALANLARI
 • →Tohum ekimlerinde
 • →Saksı değiştirmede
 • →Peyzaj ve çevre düzenlemelerinde
 • →Sera ve süs bitkileri yetiştiriciliğinde
 • →Çim alanlarında
 • →Seralarda
 • →Mantar örtü toprağı olarak
 • →Organik tarımda

TORF HAKKINDA

    Torf, organik bir toprak düzenleyicidir.Torf tamamen doğal bir toprak ürünüdür.Torf her bitkide kullanılır. Köklerin etrafındaki toprağın hava ve nemliliğini düzenleyerek ideal bir büyüme ortamı sağlar. Torf ' un olumsuz denilebilecek bir etkisi kesinlikle yoktur. Torf ekstra besin maddesi içermez. Saksılı süs bitkileri ve fidan yetiştiriciliğinde çok değerli bir materyaldir. Lifli yapıda olup, pH 5,5 – 6,5 aralığındadır.

HALFA INTERNATIONAL TORF

Halfa Internatıonal ürünü olan sıkıştırılmış toprak (Torf) , bitki gelişimini diğer topraklardan 3 kat daha hızlandırır. Torf, Tohum ve Bitki çimlendirmede, bitkiyi riske sokacak mantar, hastalık gibi zararları içermez. Torf, sinek ve solucan barındırmaz. Torf, normal topraktan daha iyi su tutar, bu yapısı ile torf daha az bakım gerektirir. Torf, toprakta oluşabilecek yada varolan her türlü hastalık, bit, kene, tetenoz gibi parazitleri asla barındırmaz. Torf, kök gelişimini kuvvetlendirir.Daha verimli ve daha güçlü bitki teşekkülü sağlar.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- torf u nereden temın edecegımı yazmayı unutmuşum bu kelımede cok yabancıydı sayenızde biraz öğrendım desem yalan olur nereden temın edılır bılmıyorum bıle sera ıle ugraşanlarda bır acemı cıktı TORF)) nedir dıye bana sordular... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Torf avantajları , Torf özellikleri , hakkında bir sürü şey yazmışsınız sadece siz değil bir çok site torf hakkında peyzaj ve çiçekçilik için kurtarıcı gibi anlatıyor. kullanmaya başladım hadi bakalım  görücez torf avantajları nı ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Torf Nedir.heryerde  görüyorum herkes konusuyor. toprak ile aram iyidir.çiçekleri severim.torf nedir birisi bana açıklarmı. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- torf büyük marketlerdeki bahçe malzemeleri bölümünden temin edebilirsiniz.sıkıştırılmış toprakda yazabiliyor.oradaki çalışanlarda torf u bilmez belki.şimdilerde sebze pazarlarında da satılıyor. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- torf ürünleri bütün büyük yapı malzemeleri satan marketlerde var.bauhause , tekzen, koçtaş,  hepsinde var. torf yaygınlaştı artık. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Belediyecilikte Torf un önemi

Belediyelerin çevre düzenlemesi çalışmalarında çok büyük bir yer tutan torf, killi ve sert zeminlerin ıslahında kullanılmak zorundadır. Torf kullanılmadan ekilen çim tohumları kısa sürede çürüyüp yok olmakta, park ve bahçelerin görüntüsü çirkin bir hal almaktadır. Torf, park ve bahçelerin su ihtiyacını azalttığı gibi; çim tohumunun ve süs bitkilerinin yok olmasını önleyip daha uzun ömürlü olmalarını sağlayarak, ciddi bir tasarruf da sağlamaktadır.

 Peyzaj ve Çiçeçilikte Torf un önemi

Türkiye’de giderek gelişmekte olan çevre düzenleme kültürü, torfun Peyzaj ve çevre düzenlemesinde vazgeçilmez olmasını sağlamıştır. Organik bir toprak düzenleyicisi olması itibariyle bitkinin hızlı gelişmesini ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.Bitkiler için Torf vazgeçilmezdir.

TORF ÜRÜNLERİ  -  KALİTELİ TORF ÜRÜNLERİ

buy viraday tadacip 20mg sildisoft 100mg vidalista 20mg in canada http://www.sfcu.com.au/nbbs-cove-zine/ cenforce 100mg imatib 100mg tadasoft 20mg about pletoz 100mg http://www.sfcu.com.au/cove-chants/ vilitra 20mg imatib 400mg silagra 100mg more info suhagra 100mg super p force 100mg eriacta 100mg buy viraday 300mg http://www.sfcu.com.au/the-cove-shop/other-items/ viraday 300mg careprost pletoz 50mg tadasoft 40mg caverta 100mg more info Buy cenforce snovitra 20mg buy vilitra tadaga 40mg in united states http://www.sfcu.com.au/sydney-fc-news/380-sky-blues-acl-domination/ finpecia 1mg imatinib 100mg sildigra 100mg